dlaczego-nauke-do-matury-warto-rozpoczac-z-wyprzedzeniem

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, dlatego często nazywana jest egzaminem dojrzałości. Pozytywne zdanie testów otwiera przed młodymi ludźmi drogę do dalszej edukacji na uczelniach wyższych. Warto więc dobrze przygotować się do matury, gdyż osiągnięcie wysokiego wyniku daje większe możliwości dostania się na wymarzone studia. Aby uzyskać jak najlepsze noty, nie należy zostawiać nauki na ostatnią chwilę.

Jaka jest różnica między uczniem, który zaczyna naukę wcześniej a uczniem, który zaczyna później?

„Im wcześniej, tym lepiej” – to stwierdzenie możemy dopasować do wielu dziedzin w życiu. Pasuje ono świetnie także do tematu przyswajania wiedzy. Uczeń, który rozpoczyna naukę do matury wcześnie, ma sporo czasu na przygotowanie się do egzaminów z wszystkich przedmiotów. Ponadto, po opanowaniu materiału, ma jeszcze czas na powtórki i ponowne skupienie się na elementach, które sprawiają mu największe problemy. W przeciwnej sytuacji znajduje się uczeń zostawiający naukę na ostatnią chwilę. Nie ma możliwości nauczyć się całego materiału z kilku przedmiotów, a co dopiero zdążyć jeszcze powtórzyć tę wiedzę. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoczęcie zdobywania wiedzy, a także systematyczne jej utrwalanie.

Jakie są zalety nauki do matury z wyprzedzeniem?

Sporą korzyścią jest niewątpliwie uniknięcie presji czasu. Dokładne rozpisanie planu uczenia się odpowiednio wcześnie daje możliwość ustalenia spokojnego tempa przyswajania wiedzy, dopasowanego do indywidualnych potrzeb licealisty. Takie działanie pozwala uniknąć stresu związanego ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia egzaminów. Kolejną zaletą nauki z wyprzedzeniem jest dokładne powtórzenie materiału oraz skupienie się na kwestiach sprawiających największe trudności lub na przedmiotach, na których nam najbardziej zależy. Im mamy więcej dostępnego czasu, tym więcej arkuszy z poprzednich lat możemy przeanalizować, co wpływa korzystnie na zmniejszenie stresu już przy właściwych egzaminach.

Kursy maturalne

Czasem czujemy, że nauka w szkole oraz indywidualne powtórki w domu nie wystarczają. Dlatego aby lepiej się przygotować do egzaminu dojrzałości, warto zapisać się na kursy maturalne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Laboratorium wiedzy w Krakowie. Kursy trwają siedem miesięcy, rozpoczynają się w październiku, a kończą w kwietniu, czyli na krótko przed maturą. Mamy możliwość pobierania nauki w grupach do 6 osób lub indywidualnie. W ofercie znajdziemy standardowy lub intensywny kurs całoroczny. W pierwszym przypadku spotkania odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne, natomiast w drugim – dwa razy w tygodniu, również po dwie godziny lekcyjne. Dużym plusem jest to, że zajęcia odbywają się w terminach odpowiadających uczniom, co ustalane jest na wstępnym spotkaniu.