Każdego roku do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym przystępuje wielu maturzystów. Wyniki z tego przedmiotu są brane pod uwagę przy rekrutacji na kierunki ścisłe, medyczne i biologiczne.

Dlaczego warto zdawać egzamin maturalny z matematyki?

Egzamin maturalny z matematyki powinniśmy zdawać wtedy, gdy chcemy się dostać na informatykę, finanse, rachunkowość czy ekonomię. Matematyka wymagana jest również w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia takie jak medycyna, administracja, transport, elektronika, mechanika i budowa maszyn, architektura, energetyka, ochrona środowiska czy biologia. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to przedmiot łatwy. Nie bez powodu wielu uczniów uczęszcza na dodatkowy kurs maturalny z rozszerzonej matematyki (czyli nasze korepetycje z matematyki w Krakowie)

Jaki kurs wybrać? 

  • Bez wątpienia warto zdecydować się na takie zajęcia, które przygotują nas w sposób kompleksowy — najlepiej poprzez rozwiązywanie próbnych arkuszy maturalnych, dzięki którym w praktyce zapoznamy się z wymaganiami egzaminacyjnymi.
  • Dlatego dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kurs — korepetycje z matematyki w krakowskim ośrodku Laboratorium Wiedzy.

Zajęcia z rozszerzonej matematyki — na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Wybierając zajęcia, które przygotują nas do egzaminu z matematyki na poziomie zaawansowanym, warto kierować się takimi kwestiami jak:

  • doświadczenie nauczycieli, którzy je prowadzą;
  • rodzaj metod dydaktycznych, jakie są stosowane.

Jeśli chodzi o te ostatnie, najlepiej jeżeli będą dostosowane do indywidualnych preferencji uczniów. Każdy z nas uczy się w nieco inny sposób. 

Trzeba też mieć na uwadze fakt, że wiedza uczniów przystępujących do kursu — przynajmniej na samym początku — jest różna. Dobre kursy maturalne z matematyki charakteryzują się tym, że nauczyciele zapoznają się z poziomem przygotowania uczniów i dopasowują treści nauczania do ich potrzeb. 

Kurs maturalny z matematyki rozszerzonej w Laboratorium Wiedzy — dlaczego warto się na niego zdecydować?

Do zalet kursu z matematyki rozszerzonej organizowanego przez Laboratorium Wiedzy należy fakt, że prowadzą go wykwalifikowani nauczyciele, którzy jednocześnie pełnią funkcję egzaminatorów w krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Można więc śmiało stwierdzić, że najlepiej wiedzą, jak uczniowie powinni się przygotować, aby zdać egzamin na wysokim poziomie. Prowadzący zajęcia korzystają ze zróżnicowanych metod dydaktycznych (od wykładów, przez różnego rodzaju pokazy, po pracę z arkuszami egzaminacyjnymi), które dopasowują do potrzeb kursantów. Co ważne, podczas lekcji wiedza i postępy uczniów są regularnie weryfikowane.