dlaczego-regularna-nauka-jest-wazna

Nie ma wątpliwości, że zmorą dzisiejszych czasów jest prokrastynacja, czyli odkładanie zadań na później. Należy z tym zjawiskiem walczyć poprzez wyrobienie nawyku regularności w realizowaniu obowiązków. Cechę tę powinniśmy w sobie pielęgnować już od małego, a pierwszym krokiem do tego jest przyzwyczajenie się do regularnej nauki.

Dlaczego regularna nauka jest ważna?

Jeśli chcemy osiągać dobre wyniki w szkole, kluczem do sukcesu będzie regularna nauka. Bez systematyczności nasze wysiłki w kierunku zdobywania wiedzy mogą okazać się płonne. 

Poznaj odpowiedź na pytanie, dlaczego regularna nauka jest ważna i jak pomaga w osiągnięciu zamierzonego celu, a także jak w Laboratorium Wiedzy zmotywujemy cię do osiągnięcia sukcesu.

Wydaje się, że systematyczna nauka jest ciężka i żmudna. Czy rzeczywiście tak jest? Zdobywanie wiedzy według określonego planu wcale nie musi być czasochłonne. Krótkie, ale powtarzalne sesje nauki mogą zaprocentować lepiej niż długie godziny spędzone jednorazowo przy podręcznikach.

Korzyści płynące z systematycznego uczenia się

  • Zapamiętujemy materiał na długo – w zdobywaniu wiedzy nie chodzi tylko o dobre oceny (co możemy osiągnąć nawet bez cyklicznych powtórek), ale przede wszystkim o to, by utrwalić materiał na stałe.
  • Oszczędzamy czas – mimo początkowego dużego nakładu pracy, później nauka idzie zdecydowanie szybciej, bo mózg jest przyzwyczajony do przyswajania wiedzy.
  • Wyłapujemy trudności i skupiamy się na nich – nauka jest więc efektywna i zamiast trwonić czas na niepotrzebne powtórki, zajmujemy się obszarami, które szczególnie trzeba poprawić.
  • Unikamy stresu przed egzaminami – dzięki systematycznemu przygotowaniu mamy kontrolę nad stanem naszej wiedzy i chwile bezpośrednio przed ważnym testem możemy poświęcić na odpoczynek, zamiast zarywać noc ze względu na zdenerwowanie.
  • Stajemy się systematyczni na innych polach – regularność w sferze edukacji przygotowuje nas do systematyczności w innych dziedzinach życia.

Jak zmotywować się do regularnej nauki?

Nie każdy ma zdolność do łatwego motywowania się, zatem warto poszukać rozwiązań mogących pomóc w nauce systematyczności. Jednym ze sposobów może być udział w zorganizowanych korepetycjach. W krakowskim Laboratorium Wiedzy, dzięki ściśle ustalonemu harmonogramowi zajęć, możemy czuwać nad regularnością nauki. Cyklicznie weryfikujemy postępy w nauce, co zwiększa motywację do poprawiania wyników. Dbamy również o różnorodność stosowanych metod nauczania, dzięki czemu nasze kursy są atrakcyjne dla uczestników, co powoduje, że nauka staje się przyjemna, a regularne korepetycje nie są nudną rutyną i przykrym obowiązkiem.