Matura nie bez powodu jest nazywana egzaminem dojrzałości. Stanowi ona zamknięcie nauki w szkole średniej, a dla rosnącej liczby uczniów – wstęp do szkolnictwa wyższego, czyli studiów. W związku z tym warto się do niej rzetelnie przygotować.
Oczywiście trzeba sobie jasno powiedzieć, że do matury powinniśmy przygotowywać się systematycznie, rok po roku nauki. Ale zwykle to na ostatni rok szkoły średniej planujemy sobie intensywne prace. Wiele możemy zrobić sami albo pracując z przyjaciółmi. Są też oczywiście specjalne zajęcia we własnej szkole. Jednak jeśli czujemy, że jest obszar, z którego jesteśmy nieco słabsi, a maturę trzeba z niego zdać, to warto skorzystać z korepetycji. Dotyczy to również przedmiotów, w których jesteśmy dobrzy, ale chcemy zdać je w zakresie rozszerzonym. Kursy dodatkowe pozwolą również usystematyzować już posiadaną wiedzę.
Laboratorium Wiedzy to miejsce, gdzie wszyscy uczniowie szkół średnich z Krakowa i okolic mogą przygotować się do matury na najwyższym poziomie. Można w nim poszerzyć lub uzupełni
wiedzę i rozwinąć wszystkie konieczne umiejętności. Profesjonalna kadra i odpowiednio dobrany program zajęć sprawiają, że kursanci co roku uzyskują bardzo wysokie wyniki z egzaminów. Poza pomocą merytoryczną odnajdziesz tu również wsparcie techniczne. Jest nim pomoc w nauce rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych czy wyjaśnienia w wielu kwestiach, dotyczących wiadomości i umiejętności sprawdzanych na egzaminie. Niewielkie grupy umożliwiają pełną indywidualizację pracy.