Jeżeli pragniemy skutecznie przygotować się do matury, egzaminu gimnazjalnego czy ósmoklasisty albo po prostu poprawić swoje oceny w szkole, warto zdecydować się na korepetycje. Przydadzą nam się one zarówno w sytuacji, gdy pewna gałąź wiedzy sprawia nam trudności, jak i wtedy, kiedy pragniemy w danej dziedzinie się specjalizować i wiążemy z nią swoją przyszłość. Możemy zdecydować się zarówno na korepetycje indywidualne, jak i grupowe.

W przypadku, gdy chcemy zdobyć rzetelną wiedzę, zdecydujmy się na jeden z kursów oferowanych przez Laboratorium Wiedzy, które znane jest z bardzo doświadczonej kadry nauczycielskiej.

Laboratorium wiedzy – rodzaje kursów

Do wyboru mamy kursy maturalne z poziomu podstawowego bądź rozszerzonego z takich przedmiotów, jak: język polski, matematyka i język angielski, a także z zakresu rozszerzonego z innych dyscyplin: wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii, biologii, fizyki, informatyki, chemii i historii sztuki. Jeśli chodzi o kursy gimnazjalne, możemy zapisać się na kurs z matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, języka angielskiego i z przedmiotów przyrodniczych (w których skład wchodzą takie dyscypliny, jak geografia, biologia, fizyka, chemia).

Kiedy warto zdecydować się na korepetycje?

Oba rodzaje kursów znakomicie przygotują nas do egzaminu gimnazjalnego czy po ósmej klasie oraz maturalnego i pozwolą usystematyzować nasze wiadomości. Nauczymy się na nich, w jaki sposób – z punktu widzenia egzaminatorów – skutecznie rozwiązywać testy. Do zalet tego typu korepetycji należy również fakt, że ułatwiają nam one organizację (niekiedy samodzielnie trudniej nam się zmobilizować do regularnej, systematycznej nauki), gdyż zajęcia odbywają się o stałych porach. Kursy poleca się również osobom, które w dorosłym wieku podjęły decyzję o tym, aby uzyskać świadectwo dojrzałości.

Czym charakteryzują się korepetycje prowadzone przez nauczycieli Laboratorium Wiedzy? Z czego wynika ich skuteczność?

Korepetycje przynoszą nam korzyści zwłaszcza wtedy, gdy informacje, które podczas nich przyswajamy, są następnie sprawdzane. W Laboratorium Wiedzy podczas kursów nauczyciele zweryfikują naszą wiedzę na różne sposobów, np. w formie kartkówek czy odpowiedzi ustnej. Co ważne, organizują oni również testy próbne, dzięki którym możemy się przekonać, jak będą przebiegać egzaminy maturalne i gimnazjalne. Przy czym możemy do nich przystępować zupełnie bez stresu, gdyż stanowią one jedynie element przygotowań do właściwego sprawdzianu. Na ich podstawie nauczyciele poinformują nas na temat tego, jaki zakres wiedzy powinniśmy jeszcze opanować, co należy powtórzyć, jakie umiejętności musimy w dalszym ciągu rozwijać.