Wiele osób decyduje się na zdawanie matury po wielu latach od ukończenia liceum lub technikum. Rodzące się wówczas obawy o to, jak sobie poradzić i jaki sposób powtarzać wiadomości, spędzają sen z powiek niejednemu kandydatowi i niejednej kandydatce do tego egzaminu. Co więc zrobić, by bez obaw podejść do matury? Z jakich pomocy korzystać? Gdzie szukać inspiracji? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Zaległości programowe

Niekiedy, z różnych powodów, przystępujemy do matury po latach.  Musimy wówczas w odpowiedni sposób się do niej przygotować. Nie tylko konieczne będzie przypomnienie sobie wiadomości, które przyswoiliśmy w liceum bądź technikum (wtedy, kiedy do tych szkół uczęszczaliśmy) – jeżeli czas od przerwania w nich nauki bądź ukończenia bez zdawania egzaminu dojrzałości był dłuższy, musimy liczyć się także z koniecznością nadrobienia pewnych zaległości i zaktualizowania naszej wiedzy zgodnie z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Planowanie

Warto przede wszystkim warto rozplanować naszą naukę. Pamiętajmy bowiem, że nie opanujemy informacji (których nauka trwa w szkołach średnich około kilku lat), w bardzo szybkim tempie. Konieczne jest więc opracowanie pewnego harmonogramu naszych przygotowań oraz ustalenie priorytetów. Obecnie na maturze podchodzimy do egzaminów z zakresu podstawowego oraz rozszerzonego –  nauka do tych ostatnich trwa dłużej. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług nauczycieli i korepetytorów z Laboratorium Wiedzy. Pod ich pieczą uzyskamy niezbędną wiedzę do tego, aby otrzymać wysoki wynik.

Do zalet tego rozwiązania należy ponadto fakt, że uczęszczanie na zajęcia dodatkowe rozwiązuje również kwestię organizacji czasu. Dydaktycy Laboratorium Wiedzy ułatwią nam usystematyzowanie informacji, które już posiadamy oraz zadbają o uzupełnienie ewentualnych braków. Co więcej, zwrócą uwagę na to, jakie umiejętności są oceniane na maturach w największym stopniu, dzięki czemu będziemy mogli je pod ich okiem rozwinąć. Duże znaczenie ma również fakt, że na zajęciach będziemy rozwiązywać próbne arkusze. Oznacza to więc, że matura niczym nie będzie mogła nas zaskoczyć. Nauczycieli Laboratorium Wiedzy wyróżnia indywidualne podejście do kursantów. Jeżeli będziemy potrzebować dodatkowej pomocy, z całą pewnością nam jej udzielą. Kursy odbywają się w atrakcyjnej lokalizacji – w centrum Krakowa, dlatego też dla nikogo dojazd nie powinien być problemem.

W Laboratorium Wiedzy można przygotować się do matur z zakresu podstawowego oraz rozszerzonego z języka polskiego, języka angielskiego czy matematyki. Ponadto oferuje ono kursy, na których zapoznamy się z wiadomościami niezbędnymi do zdania egzaminu na poziomie zaawansowanym z takich dyscyplin jak fizyka, geografia, chemia, biologia, wiedza o społeczeństwie, historia. Jeżeli zależy nam również na indywidualnych konsultacjach, nie wahajmy się przed zapisaniem się na korepetycje.