Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Każdy nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem powie: uczycie się systematycznie od pierwszego dnia szkoły do dnia przed egzaminem! Uczeń, który ma za sobą już przynajmniej jeden z powyższych testów za sobą stwierdzi, że wystarczy miesiąc powtórki. Kiedy więc najlepiej zacząć naukę?

Należy znaleźć złoty środek w tych dwóch przykładowych odpowiedziach. Wiadomo, że do zdania egzaminu konieczna jest wiedza z całych 3 lat nauki, jednak wszyscy doskonale wiemy, że tak czy inaczej zapomnimy połowę omawianego materiału. Miesiąc przed również jest małą przesadą.

Przede wszystkim musisz zastanowić się jak dobrze radzisz sobie z przyswajaniem wiedzy. Jeśli nauka nie sprawia Ci kłopotu pół roku nauki wystarczy Ci abyś zdał egzamin na wysokim poziomie. Jeżeli masz problem z natłokiem informacji zacznij intensywną naukę 1 września. Jednak musi być ona systematyczna. Podziel materiał na mniejsze części, a co tydzień lub dwa rób sobie powtórkę z tego czego się nauczyłeś. Ostatnie 30 dni „przed” poświeć na powtórkę podczas której każdego dnia powtarzasz większą część materiału.

Nie zapominaj jednak o systematycznej nauce. Jeśli będziesz na bieżąco powtarzał materiał, nauka typowa pod egzamin będzie dla Ciebie łatwiejsza i przyniesie lepsze efekty.